Jak osiągnąć idealną puszystość trawy pampasowej?

Aranżacja - trawy pampasowe

Zapewne pierwszą myślą każdego kupującego jest to, czy trawa, którą wybierze będzie odpowiednio puszysta, a co za tym idzie objętość pampasów pozwoli na efektowne umieszczenie jej w domowym wazonie, biurze, lub jakimkolwiek innym miejscu. Należy pamiętać, że każda z naturalnych traw jest wyjątkowa, a co za tym idzie, ich puszystość i objętość również różni się od siebie.

Mamy jednak dla ciebie dobrą wiadomość. Niezależnie od wielkości trawy, stosując poniższe wskazówki jesteś w stanie wydobyć z każdej trawy jej maksymalną puszystość i sprawić, że każdy z pampasów będzie wyglądał efektownie.

5 Prostych kroków do osiągnięcia puszystości

  1. Delikatnie odpakuj trawę – po wyjęciu trawy z opakowania (trzymaj za łodygę, nie za pióropusz) potrząsaj delikatnie przez kilkadziesiąt sekund, aż cały zbędny pióropusz opadnie.
  2. Użyj suszarki aby osiągnąć puszystość – włącz suszarkę wybierając jeden z najwolniejszych trybów. Susz trawę od 1 do 3 minut, jednocześnie pomagając palcami najbardziej ściśniętym gałązkom. Po kilku minutach suszenia i stylizowania, trawa osiągnie swoją docelową puszystość. *Wskazówka – podobny efekt możesz osiągnąć wystawiając trawę na kilka dni na działanie promieni słonecznych i lekkiego wiatru, natomiast suszarka i stylizacja palcami zapewni szybszy efekt.
  3. Zabezpiecz trawę lakierem do włosów – po wykonaniu dwóch poprzednich kroków, zabezpiecz trawę najzwyklejszym lakierem do włosów. Delikatnie poruszaj pampasem w tym
    samym momencie spryskując go lakierem do włosów z większej odległości. Zabieg ten zminimalizuje opadanie pióropusza, utrwali wygląd trawy i znacznie przedłuży jej żywotność. Pamiętaj o tym, żeby spryskiwać pampasy z większej odległości i nie używać nadmiaru lakieru, aby pampasy się nie skleiły. *Wskazówka – zamiast lakieru, możesz użyć pudru. Delikatnie posyp kwiatostan trawy pudrem, który przytrzyma nasionka i zabezpieczy przed ich utratą.
  4. Uformuj trawę – po całym zabiegu uformuj ręcznie kwiatostan trawy pampasowej
  5. Raz na pół roku – Aby zachować idealną puszystość i wygląd kwiatu, potrząśnij delikatnie trawą co około 6 miesięcy, a następnie użyj lakieru do włosów
Opublikowano na blog. Dodaj do zakładek link.