Jak samodzielnie zaaranżować trawę pampasową i dobrać wazon?

Aranżacja pokoju - wysokie trawy pampasowe w wazonie

Pampasy to trawy ozdobne pochodzące z Ameryki Południowej, które w ostatnim czasie podbijają serca wszystkich osób chcących stylowo urządzić mieszkanie, biuro i wiele innych miejsc.

Oczywiście można spróbować posadzić pampasy u siebie w ogrodzie, natomiast są trudne w utrzymaniu i niezwykle wymagającym może być uzyskanie takich kwiatostanów, które możesz kupić w naszym sklepie.

Poniżej opowiem ci jak dobrać wazon, a następnie wystylizować trawę, aby wyglądała możliwie najlepiej.

Jak przechowywać trawę pampasową?

Dzban – jeżeli nie chcesz kupować dedykowanego wazonu, możesz z powodzeniem użyć dzbana po winie, który być może znajduje się na strychu w domu rodziców lub kurzy się w piwnicy. Z doświadczenia wiemy, że po odpowiednim wyczyszczeniu, taki dzban może prezentować się lepiej od niejednego wazonu ze sklepu 🙂

Duży słój po ogórkach – jeśli sam słój po ogórkach wydaje się ci zbyt pospolity, użyj ozdobnych wstążek, które zmienią charakter naczynia na zdecydowanie bardziej stylowy.

Karafka/butelka po winie lub szampanie – świetnym rozwiązaniem jest użycie sprayu (matowy) i pokolorowanie swoim ulubionym kolorem niepotrzebnych butelek po różnych trunkach. Dzięki temu prostemu zabiegowi jesteśmy w stanie zmienić zwykłą butelkę w innowacyjny wazon na kwiaty.

Nieprzezroczysty wazon – zawsze chcemy uwydatnić puszyste kwiatostany pampasów, ale już niekoniecznie dużą ilość łodyg, które odwracają uwagę od pióropusza. W takim przypadku bardzo dobrym rozwiązaniem będzie porcelanowy/gliniany lub inny wazo wykonany z nieprzezroczystego materiału.

Wazon z niewielkim otworem – kiedy zależy nam na tym, żeby w łatwy sposób nadać większej objętości pampasom, należy wybrać wazon z niewielkim otworem. Dzięki temu zabiegowi nawet mniejsza ilość pampasów będzie sprawiała wrażenie większej objętości

* Wskazówka – jeśli chcemy usztywnić trawy w wazonie, polecamy włożenie do środka siatki drucianej, która zapobiegnie przesuwaniu lub przewracaniu się pampasów

Opublikowano na blog. Dodaj do zakładek link.